Minu lemmiktegevus on harutamine

23. jaan 2024

Kui lõngavalik veab alt

 Võtsin ette oma räbalaprojekti teise variandi ja läksin täiega alt.

kinnas
Esimest räbalaprojekti saab vaadata siit

Kui esimese kindapaari lõpetasin, oli kohe plaanis kududa ka sellest punase-beeži räbalajupist kinnas. Otsisin peenikesed sobivad lõngadki juba välja, aga muud tegemised tulid vahele ning lõngad läksid teiste juurde tagasi paremat aega ootama. Vahepeal aga värvisin taimedega lõngu ja kummitama jäid kaks lõnga, mis äkki võiks ka nendeks kinnasteks sobida. Punaseks tooniks verkjate vöödikutega ja beežiks avokaado seenmetega värvitud lõngad. Polnud küll päris see, mis räbala peal, aga tundus sobiv valik olema. 

 Minu lõngavalik sai selline:
taimedega värvitud lõngad
Lõngaks 100 g/400 m, 80% meriino ja 20% alpaka.

Oma lihtsameelsuses arvasin, et võtan oma esimesna kootud kindalt silmade arvu ja kõik sobib. Kuna eelmised kindad said Teksrena villasega kootud (100 g/350 m) ja lootsin, et sama silmade arvuga ei pea nii tugevalt kuduma, uskusin, et silmade arv sobib. Vitsa kudumisel selgus, et olin väga valesti mõelnud. Vits ähvardas kujuneda hiigellaiaks. Võtsin siis arvestusest ühe mustrikorra välja ja alustasin uue vitsaga, kus pingutasin lõngu kuidas jaksasin. Vitsa laius sai päris hea. Ikkagi jube naljakas, et jämedama Teksrena lõngaga sain märksa mõnusama ja tihedama koe ja mustikordusi mahtus ka kindasse rohkem.

Jõudsin juba esimese kinda pöidlaaugu ka ära kududa, kui oli selge, et samamoodi jätkata pole mõtet. Kui kerad sobisid omavahel kenasti kokku, siis kindana see kooslus üldse ei meeldinud. Värvid olid liiga sarnased, et muster esile pääseks. Näitasin kindajuppi lastele ja nemad olid sama meelt.

kinnas
Tõstsin kudumi kõrvale, et saaksin endas selgusele. Ligi 5 kuud mõtlemist ja otsisin kinda kultuurkihi alt välja. Otsustasin, et kootakse ka ühevärvilisi kindaid. Ja ega ma nendega kuhugi näitusele lähe. Et koon lõpuni sellisena, nagu on. Kudusin pool mustrikorda juurde ja tirisin ikka vardad välja. Mida ring edasi, seda vähem see asi mulle meeldis. Läksin mustri jaoks uut lõnga kaevandama ja oh üllatust, mingi mitme aasta tagune luukere vaatas mulle kastist vastu. Valged lõpetamata sõrmikud, mis jäid oma paremat aega ootama. Proovisin neid korra kätte ja otsus oli kiire tulema. Vardad välja ja kudum kerasse tagasi. Vot selle valge kudusin nüüd nende kinnaste mustriks. Lõng Limbaži villane (100 g/350 m).

Poolelioleva kinda harutasin ka peaaegu et alguseni üles, sest tahtsin vitsa seest ka selle beeži ära võtta. Igatahes muster hakkas uue valge lõngaga välja paistma ning oli põhjust kindad valmis kududa.

Vardad: 1,5
 

kindad

kindad
Päikese käes läheb see punane lõng lausa leekima, varjus tehtud piltidel on värv tagasihoidlikum.
kindad

kindad

kindad

kindad
Lõppkokkuvõtteks: ma ei saanud seda, mida lootsin, aga kindad on soojad. See ongi kõige olulisem.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar