Minu lemmiktegevus on harutamine

13. nov 2023

Karamell / Toffee

Blogis on kevadest saadik suur vaikus olnud. Katsun ennast parandada. Kudunud olen vahelduva eduga ja midagi olen isegi vahepeal valmis saanud.

Karamell toffee

Karamell toffee
Selle kampsuni kudusin tütrele sünnipäevaks. Vähemalt oli eesmärk vardad töös hoida.

Kudusin ülalt alla. Mustri algne idee tuli internetiavarustest, aga kui proovilappi hakkasin kuduma, selgus, et muster on vigane. Panin mustri kõrvale ja aretasin ise midagi edasi. Läksin algsest pildist üsna kaugele ja see variant, mis varrastele läks, tundus täitsa kobe olema.

Karamell toffee
Õlad tegin ripskoes ja lühendatud ridadega.
Varrukat alustasin mitu korda, enne kui sobiva variandi leidsin. No see mind enam üldse ei üllata. Jätkan traditsiooni ühele kampsunile kolm varrukat :)

Karamell toffee
Et varruka kudumine liiga igavaks ei läheks, panin ühe mustrikorra ülalt alla jooksma.

Karamell toffee
Külje laienduseks ajasin mustri lahku ja tegin pahempidised lisasilmused mustri keskele ning jätsin parempidise silmarea külgjoont markeerima. Kaenla alt ei hakanud silmi üldse kokku võtma, sest see muster hoiab ise natuke kehasse.
Nööbiliistu kudusin eraldi külge ja tegin lühendatud ridadega lisaridasid, et nööbiliist kiskuma ei hakkaks. Ja nööpaugud tegin üsna suured, et saaks natuke suuremaid nööpe valida.

Karamell toffee
Nööpe otsides olin meeldivalt üllatunud, et valikut oli. Poodi minnes eeldasin, et seda värvi lõngale sobivate nööpide leidmine on ilmvõimatu.
Valikut oli seekord isegi liiga palju. Kui tavaliselt vaevlen nööbiseina ääres seetõttu, et ei suuda sobivaid nööpe leida, siis seekord oli mul korv nööbitorusid täis. Ja siis olin hädas, mida võtta ja mida jätta. Valisin lõpuks kirjud nööbid. Mulle tundus, et nendel nööpidel oli kõige sarnasem toon lõngaga ja väike muster ei tee ka ju paha, eksole.
 
Karamell toffee
Lõng: Novita Nordic Wool, 100% villa, 50 g/115 m, värv 629 tofee (siit tuli ka kampsunile nimi)
Vardad 3,5

Kudusin ära  430 grammi lõnga

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar