Minu lemmiktegevus on harutamine

4. apr 2023

Drops 199-42 Spring Melt Top

 Selle topi võin vabalt järjekordse luukere alla liigitada.
Kudumist alustasin aprilli alguses 2021. aastal ja varrastelt sain maha sama aasta septembris. Ja siis jäi topp kultuurkihi sisse vedelema. Sel kevadel kultuurkihis kaevandades leidsin topi üles. Otsad vaesekesel sisse ajamata ja pesemata.

Drops 199-42 Spring Melt Top

Selle topi kudumine jäi aega, kui mitte miski asi ei isutanud. Suure hurraaga alustasin, kudusin selle pitsilise rombidega mustriosa ära ja sellele järgnes laineline muster, mis pidi kuni topi alumise ääreni minema. Varrukad said eraldatud, mitu mustrikordust laineid allapoole tehtud, kui sai selgeks, et see laineline osa mulle üldse ei meeldi. Harutasin kuni rombideni üles ja jätkasin parempidise koega. Ja siis tuli mu tegemistesse suur auk. Nädalate kaupa ei võtnud vardaid kätte. Vahepeal sundisin ennast kuduma. No pool ringi punnitasin ära ja tõstsin kudumi käest. Siis jälle pikk vahe ja järgmine üritus - pool ringi juurde. Mida rohkem seda poolikut asja vaatasin, seda eemaletõukavamaks see muutus. Üritasin vahepeal midagi muud kududa, aga seis endine, kui ei isuta, pole midagi peale hakata. Terve suvi seisis poolik topp diivani kõrval laua peal, et äkki hakkan tubliks.

Drops 199-42 Spring Melt Top
Sügisel tekkis väike isu midagi teha. Siis tegin endaga lepingu, et enne midagi uut ei alusta, kui see topp on varrastelt maas. Ära punnitasin. No lõnga tuli puudu. Oleks võinud varem taibata, et võtta tumedam lõng lisaks. Aga lootsin, et jätkub. Liiga nabakas sai. Nii et harutasin jupi alt üles ja kudusin tumedama lõngaga triibud sisse. Arvutasin ära, palju ringe peaksin juurde tegema ja võtsin üles täpselt nii palju, et vajalik pikkus pärast juurde kududa. Heledamat lõnga jäi paar cm alles.

Drops 199-42 Spring Melt Top
Oh jah, kui vardad lõpuks kätte sain, oli isu jälle kapitaalselt kadunud. Kohe nii kadunud, et otste sisseajajat minust polnud. Lükkasin topi luukerede hunnikusse ja unustasin ta suurima rõõmuga sinna. Ega midagi muud ka teha ei tahtnud. Vahepeal tekkinud mõtted kustutasin mälust ja vedelesin rõõmsasti teleka taga edasi.

Mustri võtsin Dropsi rikkalikust mustrite varasalvest. Kes tunneb huvi, siis muster on siin

Drops 199-42 Spring Melt Top

Lõng:Create with Adlibris Hand Dyed Cotton 8/4 Mercerized, 100% puuvill, 50 g/175 m, värvid A391 ja A393 (käsitsi värvitud lõngad, pisut kirjud)

Vardad 3,0

Kudusin ära 226 g lõnga.

Luukeresid on veel tulemas...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar