Minu lemmiktegevus on harutamine

26. aug 2022

Gorgonite Lace Shawl

 Jätkan testkudumise postitusega.

Gorgonite Lace Shawl

Testisin Hawaii saarelt pärit disaineri salli mustrit. Kuigi pitsi olend väga palju kudunud, siis selle salli muster erineb pisut Haapsalu salli mustritest. Õppisin juurde lausa ühe silmuste kombinatsiooni, mida varem pole kasutanud. Sain jälle targemaks. Ka oli teistmoodi silmuste juurdekasvatamine salli servadesse.

Üks asi, mida ma juhendi järgi ei teinud, on pärlite asukohad. Juhendi järgi oli vaja salli sisse kududa 2900 pärlit. Ulmeline kogus, eksole. Võtsin oma pärlivarud välja ja katsetasin, mis sinna sobivad. Valikusse tulid valged ja sinised pärlid.
 

Gorgonite Lace Shawl

Kui olin sinnamaani jõudnud, kui pildilt näha, olin kimbatuses. Salli kaal hakkas kiirelt kasvama. Proovisin siniste pärlite asemel kasutada valgeid, aga mu tibatilluke heegelnõel ei läinud pärlitest läbi. Kaevandasin oma heegelnõelade varud kõik lagedale ja tõepoolest leidsin veel pisema silmaga heegelnõela, mis läks pärlitest läbi, aga selle konksu taha ei õnnestunud enam lõnga saada. Nii et valikusse jäid ikkagi ainult sinised pärlid. Kuid kui neid panna juhendi järgi 2100 tk, siis vist ei suudaks seda salli kaalu tõttu õlgadel kanda. Kontakteerusin disaineriga ja kurtsin muret. Ta küll soovitas otsida veel sobivat nõela või natuke suurema auguga helmeid, kuid oli ka nõus, et jätan helmed ära.
Niisiis harutasin salli alguseni üles ja eemaldasin pärlid.

Gorgonite Lace Shawl

Gorgonite Lace Shawl
Väga lihtsaks see kudumine ei osutunud. Kui Haapsalu salli puhul teed omale mustrijupikese selgeks ja enamuse ajast pole vaja mustrit jälgida, siis selle salli puhul pidi mustrileht kogu aeg ees olema ja järge pidama. Ja ikkagi juhtus, et hüppasin ühe sektsiooni pealt kogemata teise peale ja siis oli tükk aega peamurdmist, miks muster ei klapi. Selle salli kudumise juures tundsin puudust mustrilehe järjehoidjast. Aga jõudsin siiski edukalt lõpuni. Nii et ikka pole mul järjehoidjat ja kuni järgmise keeruka mustrini saan ilma selle lisavidinata hakkama.

Gorgonite Lace Shawl

Gorgonite Lace Shawl

Päris ilma pärliteta salli ka teha ei tahtnud. Nii et panin oma äranägemise järgi pärlid sinna, kuhu arvasin neid sobivat.
 
Gorgonite Lace Shawl

Kuna pärlite asukoht ei saanud selline nagu juhendis oli näidatud, siis ei teinud ka juhendijärgset salli venitust, vaid just nii, et pärlid jääksid servamustri peal kenasti nähtavale. Igatahes olen selle lahendusega rahul ja sall ei kaalu liialt palju.

Lõng: Midara Roma, 100 g/700 m, 100% villane, värv 10 (valge) 

Vardad 3,5

Kudusin ära 69 g lõnga 

Pärast mustri avalikustamist peaks soovijad selle kätte saama siit

1 kommentaar: