Minu lemmiktegevus on harutamine

20. veebr 2021

Twist, Drops 151-4

Tütre kampsun kanti ribadeks ja sellest sai soe kassi pesa. Sain tellimuse uuele kampsunile.
Andsin tütrele hunniku erinevaid lõngu kätte ja väljavalituks sai Novita Alpaca Wool. Muster jäi minu valida. Kriteeriumiks anti ette pikk, soe, nööpidega, kraega. Siin see nüüd on.

Twist, Drops 151-4

Ilmad on nagu on, päris kampsuni väel õues pilti teha ei taha. Nii et ajasin kampsuni oma Mannile selga. Manni suurus L, kampsun pigem S-M. Nii et nööbiliist pisut lainetab. Aga tegelikult istub kampsun selga, nagu valatud. Täna sai kampsun selga proovitud ja heakskiidu. Kudumise ajal kordagi mõõta ei saanud. Ähvardasin tütart, et kui suurus ei sobi või ei meeldi, läheb kampsun müüki. Ei antud mulle tagasi, tähendab sobis :)

Twist, Drops 151-4

Twist, Drops 151-4

Twist, Drops 151-4

Twist, Drops 151-4
 

Mustri idee on pärit Dropsi mustrite varasalvest. Originaal asub SIIN

Originaalmustri algus on alumises servas, mina aga kudusin ülalt alla. Nii et võtsin mustrijupi aluseks ja arvestasin silmad ümber vastavalt lõngale ja sellele, kui laia õlaosa tahtsin. Varrukad on otsa kootud. Nööbiliistule arvestasin mõned lühendatud read lisaks, et vältida nööbiliistu suuremat kokkutõmbumist võrreldes hõlmaga.
Lõppkokkuvõttes olen tulemusega rahul. Suuremaid palmikuid oleks võinud küll grammike varem alustada, aga seljas klappis ka nõnda.
Alles nüüd pildi peal avastasin, et selja peal tahab üks palmik teistest erineda. Huvitav, miks see ennast samamoodi keerata ei taha, kui ülejäänud palmikud? Aga enamasti tahabki keegi ennast teistest ilusamaks või paremaks pidada. Ju siis kehtib see ka palmikute ridades.

Twist, Drops 151-4

 Kudumine läks üllatavalt kiirelt. Arvepidamine näitab, et kahe nädala õhtupoolikutega oli kampsun valmis. Seekord ei pidanud kordagi harutama. Nööpide hankimine võttis terve kuu.

Twist, Drops 151-4

Lõng: Novita Alpaca Wool, 50 g/100 m, 50 % alpakat, 50% villa, värv 570
Lõnga kulus 556 grammi.

Vardad 4,0


3 kommentaari:

  1. Need palmikud vöökohal on väga ilusad! Kaunis kampsun!

    VastaKustuta
  2. Ilus punane värv! Selja peal on palmik eriti ilus ja silmapaistev! Tubli töö!

    VastaKustuta