Minu lemmiktegevus on harutamine

5. nov 2017

Muhuainelised sukad / Muhu Stockings

Tütrel oli sünnipäev tulemas ja tahtsin talle midagi kududa. Lihtsalt tavalised triibusokid ei isutanud, nii et pöörasin pilgud vanemasse aega. Tirisin riiulist välja hunniku sokiraamatuid, et mõtteid koguda. Päris mitu mõttepojukest tekkis, aga ikka polnud päris see, mida oleks kududa tahtnud. Siis meenus, et teises riiulis on üks ülimalt vahva raamat "Meite Muhu mustrid" ja mul oli idee olemas.

Muhuainelised sukad / Muhu Stockings

Nagu tavaliselt, õiget värvi lõnga kodus polnud. Nii et sain jälle ilma süümepiinadeta lõngapoodi minna.

Nende sukkade kudumine oli puhas nauding. Aluseks võtsin 5 erinevat sukka sellest imelisest raamatust ja kombineerisin mustrijupikesi kokku nagu hetkel meeldis. Viimase laia mustritriibu vahetasin välja siis, kui mul oli muster juba peaaegu kootud. Sukk tuli liiga pikk. Harutasin selle osa üles ja valisin kitsama mustri. Hinge jäi närima kahtluseuss, et uus mustritriip on ka liiga lai, aga jätsin selle üles harutamata. Nagu hiljem, pärast suka pesemist selgus, oligi suka pikkust natuke liialt palju. Viga tuli sisse tegelikult juba algusmustreid kududes. Sealt oleks pidanud midagi ära jätma. Aga päris nii palju polnud ma valmis harutama. Aeg surus peale.

Muhuainelised sukad / Muhu Stockings

Nende sukkade kudumisega suutsin ennast üllatada. Kudusin ühe suka valmis ja siis võtsin teise kudumise ette. Suureks üllatuseks tulid sukad täiesti ühte mõõtu. Suudan kampsunilegi täiesti erinevad varrukad kududa, kasutades kõige lihtsamat parempidist kudet. Hirm oli naha vahel, et kui sellise suka kihva keeran, siis harutamine mind ei rõõmusta. Kahte paari samasugust kududa poleks aga lihtsalt viitsinud ning aega poleks jagunud. Lihtsat valget jalalaba sain osaliselt siiski harutada. Mitte sellepärast, et oleksin valesti kudunud, vaid lihtsalt labaosa vajas kiiremat koondamist, nagu jalga proovides selgus. 

Muhuainelised sukad / Muhu Stockings

Kasutasin 4 erineva firma lõngasid:
Regia Trendpoint 4-ply 100g/420m  75%villa, 25% pm, 06623 roosa
Austermann Step Classic 100g/420m 75% uusvill, 25% PA, 1001 valge
Novita Venla  100g/420m  75%villa, 25% pm, 545 ruusunmarja,
Alize Superwash 100g/420m 75%villa, 25% pm, 60 must

Vardad 1,5
Sukapaar kaalub  157 grammi

Muhuainelised sukad / Muhu Stockings

Väike tõrvatilk ka: must lõng andis pesus värvi. Sukkade pesemise ajal oli pesuvesi pigem roosakas, aga ei midagi hullu. Kuivaksmuljutud sukad jätsin nöörile rippuma ja senikaua, kui mahalaotamise aluse valmis sain sätitud, avanes vannitoas väga ebameeldiv pilt - must värv oli valgunud teiste värvide sisse. Ühe suka valge pöiaosa oli ka värvi muutnud. Njah, nüüd on, nagu on. Lisapesemine parandas veidi asja, aga teistel lõngadel on nüüd musta varjund küljes.
Värviandva lõngaga olen oma elus korra väga rängalt karistada saanud, kui punane lõng otsustas ennast lihtsalt mööda tikitud rahvariidepluusi laiali määrida, kui laulupeol vihma kätte jäime. Aga ju siis polnud õppetund veel piisav, et pidin mäluvärskenduse saama.

Nüüd peaks võtma ette sinise-musta-valge ja endale Vabariigi sünnipäeva puhul midagi analoogset kuduma. Nii tore, saab jälle lõngapoodi minna :)

6 kommentaari:

 1. Väga kaunid! Tubli töö! :)
  Ausalt öeldes mul tekkis pilti vaadates kohe küsimus... et kas ei karda värvi andmist... endal mul ka kurb kogemus olemas. :(
  ter. Ruth

  VastaKustuta
 2. Oh kui uhked sukad! Nõudsid kindlasti kannatust.

  VastaKustuta
 3. Väga-väga ilus sukapaar. Mulle väga meeldib see ülemine must mustriosa. Selle kõrval jääb kogu muu värviline nii hästi särama. Jään uut paari ootama!

  VastaKustuta
 4. Väga ilusad sukad! Nii suur töö peenikeste varrastega, kujutan ette kui põnev oli neid teha.

  VastaKustuta
 5. Megailusad sukad! Nii mõnus särts värvilaik hallil ajal kandmiseks. :)

  VastaKustuta