Minu lemmiktegevus on harutamine

25. nov 2013

Kirikindad / Mittens

Postitan järgmised kirikindad.
kirikindad Mittens Koguva Tõnis
Muster pärit raamatust "Meite Muhu mustrid"
kirikindad Mittens Väike-Maarja Tõnnuverenaastukiri
Väike-Maarja, Tõnnuvere naastukiri
kirikindad MittensÜks muster on juba enne siit läbi käinud. Need on need rukkilillelised kindad, sedapuhku kahe värviga - sinise ja valgega tehtud. See on siis Väike-Maarja Tõnnuvere naastukiri. Ääretult mõnus muster kudumiseks. Vaatad alguses paar rida mustrit ära ja kõik muu tuleb iseenesest.
Need kindad on juba uue omaniku käes.
Leidsin nüüd tagantjärele Eesti Rahva Muuseumi kogust sama mustriga kindad: kindad, labakindad, kirikindad, ERM 3446/ab, Eesti Rahva Muuseum, http://www.muis.ee/museaalview/508132. Seal on need kootud halli/valge lõngaga, tähekesed on valged. Ja pärit kindad Helme; vald Hummuli, küla Soolikse. See piirkond on mulle vägagi hingelähedane, sest sealt on pärit üks osa minu juurtest. Kas äkki sellepärast meeldis mulle nii väga seda mustrit kududa! :)

kirikindad Mittens Koguva Tõnis
Muster pärit raamatust "Meite Muhu mustrid"
Teise kindapaariga oli märksa keerulisem lugu. See muster sai valitud silmas pidades ühte kindlat inimest, kelle juured pärinevad saartelt. Infoks siis niipalju, et aluseks on raamat "Meite Muhu mustrid" ja kindamustri allikaks on Muhu Muuseum (JSM 556:E810:2). Algsed kindad on pärit Koguva Tõniselt.
Kirjakord ja silmuste arv olid just need, mida vajasin selle lõnga ja varraste jaoks ja muster meeldis. Kuduma hakates selgus, et see muster pole minu jaoks. Ajasin rida-realt näpuga järge ja ühtelugu suutsin ikka mõne silmuse vale värviga kududa. Pealtnäha ei midagi keerulist, kuid suuremat pilti korraga ees nägemata ei saanud pihta, kus parasjagu asun. Seda pole enne juhtunud, et teise kinda lõpuni ei saanud mustrilehte kõrvale tõsta. Harutamist ja uuesti tegemist oli väga palju. Tarvitses vaid tähelepanul korraks hajuda, kui pidin vardad välja tirima ja ringi-paar üles tõmbama. Sellele vaatamata kindad mulle endale väga meeldivad. Loodan, et inimene, kellele kindad mõeldud on, jääb ka rahule.
Lõngaks siis Leedu Teksrena 100% villane ja vardaid 1,5.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar